VRH LIGE SADA JE PODNO ILIJE Orebiću derbi kola, Hajduk 1932 slavio u Krvavcu, veliki bod Žrnova u Kominu, prvi bod Smokvice

Kategorija: Nogomet Kreirano: 06 Listopad 2019 Objavljeno: 06 Listopad 2019
Napisao/la Nenad Kosović

DUBROVNIK – Četiri remija i dvije pobjede i to obje klubova sa našeg područja, uz ukupno 14 postignutih golova.  Rezime je to današnjeg 3.kola 1. Županijske nogometne lige u kojoj su najvrjedniju pobjedu ostvarili nogometaši  'Orebića' u derbiju protiv ONK Metkovića

Svoju prvu i to gostujuću ostvarili su  velolučki hajduci na gostovanju u Krvavcu,  dok su Smokvica i Žrnovo osvojili po bod.

Na Trstenici je stigao do ovog kola vodeći ONK Metković, a protiv Orebića koji pak nakon ovog kola osvanuo kao - vodeći! A to znači da su momci trenera Zorana Sliškovića u jednoj uzbudljivoj i događajima bogatoj utakmici pobijedili ! Završilo je 3:2 …. Poveli su u 10.minuti  'kapetani' golom Hrvoja Rikala iz jedne  gužve u kaznenom prostoru gostiju . Potom smo vidjeli i poništeni gol Ivana Kordića iz navodnog zaleđa, no zato je njegov brat Ante u 30. minuti povećoo na 2:0. Do poluvremena uporni su Metkovci smanjili iz slobodnog udarca u 39.minuti. Sa ruba kaznenog prostora loptu je u desni kut tik uz gredu vratara Dominika Jurjevića u  mrežu smjestio Nikola Jelčić . Početkom nastavka velika prilika domaćih kada je Kapitelijev udarac glavom  završio tik uz stativu gostujućeg vratara. Umjesto da Orebićani podebljaju vodstvo, gosti su inut-dva  kasnije su izjednačili kada se nakon brze kontre i greške domaće obrane najbolje ssnašao gostujući Josip Plećaš za 2:2. Potom dobra igra gostiju, nekoliko njihovih prilika za potpuni preokret uz  jednu  loptu koja je umjesto u mrežu završila na  gredi domaćih. Gol nisu postigli, no zato je u  tijeku metkovske premoći Orebić došao do pobjedonosnog gola. Desni bok gostiju probio je Ivan Kordić,a Ivan Roso iz blizine matirao vratara. Do kraj još u sudačkoj nadoknadi  mladi Jure Kordić je mogao postići i četvrti gol za Orebić ali je njegov odličan udarca skinuo vratar Nikola Planinić. U 90.minuti sudac Robert Hausvička zbog međusobnog koškanja crvene kartone dodijelio je Vladimiru  Ravliću  i gostujućem Tomislavu Miletiću

U Krvavcu  su nogometaši  Hajduka 1932 doputovali sa učinkom ' bez pobjede i bez poraza'… No nakon Krvavca  pak prvi su se  put radovali pobjedi i to uvjerljivoj , protiv povratnika u ligi Maestrala. Momci trenera Deana Gugića sada imaju pet bodova, dva remija i pobjeda i bez poraza nalaze se na mjestu 4.mjestu. Strijelci su bili Igor Čović (7), Vinko Ninčević (14), Igor Žuvela (72)  i Bruno Berković u petoj minuti sudačke nadoknade. Jedini strijelac za domaćina bio je Darko Jerković (64).

Veliki bod  u Kominu su 'skuhali'  žrnovski  'kuneji'.  I oni su bz poraza ...Protiv objektivno favorita i jednog od pretendenta na titulu odigrali su bez golova i zadržali svoj, za mnoge , ipak neočekivani boravak u gornjem dijelu ljestvice. Za slijedeću utakmicu ostali sub pak bez Krstijana Redžepaja koji je u zaradio drugi isključujući žuti karton.

Smokvica je na  Blatini došla do prvog ovosezonskog boda . Protiv Župe dubrovačke nogometaši trenera Hrvoja Radovanovića odigrali su 1 :1.  Poveli su Župljani u 65.minuti golom Ivana Kalauza ,a izjednačio je Antonio Pecotić u 88.minuti.  Gosti su od 56.minute igrali sa igračem manje jer je zbog prekrašaja zadnjeg igrača u gol prilici crveni karton dobio njihov Mato Šimunović. Smokvičani su sada u tercetu klubova pri dnu ljestvice koji su u tri utakmice osvojili po jedan bod.

U ostalim utakmicama, u dva konavoska ogleda dva remijaSokol i Croatia odigrali su bez golova,  ok su Konavljanin i Slaven u remiju postigli po jedan gola

Rezultat 3.kola:  Orebić – ONK Metković 3.2 , Maestral – Hajduk 1932   1:4, Gusar – Žrnovo 0:0,Sokol – Croatia 0:0,Konavljani – Slaven 1:1,  ŠD Smokvica – Župa dubrovačka 1:1.

POREDAK
1. Orebić 7, 2. Sokol 7 , 3. ONK Metković 6 , 4. Hajduk 1932  5, 5. Žrnovo 5), 6. Croatia 5 , 7. Gusar 4 ), 8. Župa dubrovačka 4 , 9. Konavljanin 1 , 10. Maestral 1 , 11. ŠD Smokvica 1 , 12. Slaven 1 .

Detalj sa utakmice Orebić – ONK Metković 3:2 Ivan Kordić u akciji pred vratima Metkovaca

Snimio: Nenad Kosović