U TREĆOJ NADOKNADE TREĆA U NIZU Slavlje BŠK Zmaj na Lapadu! GOŠK Dubrovnik 1911 – BŠK Zmaj 2:3

Kategorija: Nogomet Kreirano: 16 Studeni 2019 Objavljeno: 16 Studeni 2019
Napisao/la Nenad Kosović

DUBROVNIK –  Prije današnjeg kola GOŠK Dubrovnik 1919 uzeo je u tri utakmice osvojio sedam bodova i nije primio ni gola sve do danas kada mu je u goste stigao BŠK Zmaj i pobijedio ga usred Lapada nanizavši svoju već treću pobjedu u tri utakmice !

'Crveni' se pobjedonosno vraćaju iz Dubrovnika, pobjeda 3:2 protiv ove jeseni jako dobre momčadi  trenera Milana  Petrovića kojoj je današnjni poraz prvi ovojesenski domaći. Odličan početak  Marina Mikca, novog trenera BŠK Zmaja koji je prije samo sedam dana zamijenio Marka Jurića.

Jako dobru dinamićnu i zanimljivu utakmicu vidjelo je oko 150 gledatelja na Lapadu, sa obostrano dobrom napadačkom igrom u kojoj je postignuto  i pet golova.

Poveli su domaći nogometaši golom Balda Ciciijelja  već u 6.minuti , no zmajevi su uzvratili u 20.minuti golom Nemanje Šešlije iz slobodnog udarca.

Prigoda je do poluvremena bilo i na jednoj i na drugoj strani. Izdvojit ćemo  23.minutu i priliku zmajeva kada je  Šešlija pogodio okvir gola , te priliku za domaće u 31.minuti koju nije  iskoristio Cicijelj.

U drugom poluvremenu 'crveni' su došli u vodstva autogolom Domagoja Torbarine u 62.minuti, a deset minuta kasnije Dubrovčani su izjednačili opet preko Balda Cicijelja  golom iz kaznenog udarca.

U sudačkoj nadoknadi , u njenoj trećoj minuti pak velika radost  'bškovaca'. Nakon kornera lopta je u gužvi došla do Marija Marića koji postiže pobjedonosni gol za novu gostujuću pobjedu BŠK Zmaj. Nakon pobjede u Metkoviću prije dva tjedna protiv Neretve, sada su zmajevi istim rezultatom slavili i u drugom županijskom ogledu u gostima…

Nakon današnjeg nepotpunog 13.kola BŠK Zmaj ima 17 bodova i nalazi se na mjestu 10.mjestu

U slijedećem predzadnjem kolu jeseni na Zlinje gostuje Primorac BNM ,a u 'ultimi' prvog dijela natjecanja zmajevi gostuju kod Sloge u Mravincima.

ZA BŠK Zmaj su u Dubrovniku igrali:

Šutalo, Marinović, Bilać, Sardelić, Sršen, M.Marić, Džeba, Šešlija, Urlić, Zovko. D.Marić  ( Kapor, Krtalić, Borovčanin, Pecotić)  Trener: Marin Mikac

Rezultati danas odigranih utakmica 13.kola 3.HNL-jug : Vodice - Zadar 0:2 , Junak - Uskok 2:2 , Neretva - Jadran LP 0:0
Split - Hrvace 1:2 , GOŠK - BŠK Zmaj 2:3 , Primorac - Sloga 1:2,  Zagora – Kamen (odgođeno)

Naslovnica:  Detalj sa današnje utakmice

Snimio: Tonči Vlašić