KRENULA NOVA SERIJA USPJEŠNIH SRIJEDA Korčulanski rukometaši opet uspješno počeli Kup Hrvatske…U Opuzenu pobjeda 33:29

Kategorija: Muški rukomet Kreirano: 13 Studeni 2019 Objavljeno: 13 Studeni 2019
Napisao/la Nenad Kosović

OPUZEN - Lijepa nam rukometna sjećanja naviru na prošlogodišnje Kup natjecanje Regije jug kada su rukometaši 'Korčule' ostvarili četiri pobjede redom nad prvoligašima i izborili 1/8 Finala Kupa Hrvatske protiv Premijer ligaša 'Dubrave'...

Njihova nova sezona tog natjecanja krenula je večeras također – pobjedom!

'Verajine rukometne trupe'  nisu dozvolile da zapnu na Neretvi ! Na gostovanju u Opuzenu protiv istoimenog domaćina pobjedom 33:28 (15:14) ostvarile su  plasman u 2.kolo u kojem će  slijedećeg tjedna dočekati Pod Balonom pobjednika večerašnje utakmice između Kamička i Ribole Kaštele.

Na poluvremenu opuzenske utakmice bilo je tijesno korčulansko vodstvo. No u drugom poluvremenu desetak minuta prije kraja semafor je pokazivao uvjerljivih  30:21 za Korčulu... Slijedilo je potom doduše 'opuštanje' , posebice u obrani, ali pobjeda nije dolazila u pitanje.

U začudo, gotovo kompletnim korčulanskim redovima većina se njih upisala u strijelce, a brojem golova odskakao je Filip Mažurana sa osam postignutih.

Za Korčulu su u Opuzenu su igrali:

Šegedin, Radovan, Marković 2, Filipović-Grčić 2, Petrović, Stanišić 2, Z.Đula, Arkulin 4, Jeričević 5, Sansović 3, Stamatović 3, Verazza 2. Mažurana 8, Poša 2, A.Čenan                                                                                                                            Trener: Tomislav Mišo Veraja

1.Kolo Kup natjecanja Regije jug                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         OPUZEN – KORČULA   29:33 (14:15)

U međuvremenu, u subotu sa početkom u 17.00 sati ljubitelji rukometa u Korčuli će Pod Balonom  moći pogledati i prvenstvenu utakmicu 2. HRL-jug Korčula – Vodice.