NEMA DALJE...MAKSIMUM JE POLUFINALE Tri utakmice – tri poraza kapekaških juniora

Kategorija: Vaterpolo Kreirano: 14 Siječanj 2020 Objavljeno: 14 Siječanj 2020
Napisao/la Nenad Kosović

ŠIBENIK – Nije išlo kapekaškim juniorima u Šibeniku, na polufinalnom turniru Prvenstva Hrvatske. Tri utakmice, tri uvjerljiva poraza u utakmicama protiv Mornar BS, Primorja EB i Jug AO.

Nažalost dopala ih je iznimno teška skupina, od dvije sastavljene od osam najboljih momčadi Hrvatske. Da su možda bili sudionici one druge, čini se ipak lakše zadarske skupine vjerojatno bi to izgledalo bolje. Uz to su u Šibeniku igrali bez dvojice  bolesnih i važnih igrača Marina Čumbelića i Berisa Peručića .

U ponedjeljak navečer na startu poraz od splitskog Mornar BS-a ...Katastrofalan ulazak u utakmicu momčadi trenera Zorana Mustura  i pomoćnika Marjana Kosovića u kojem je protivnik sredinom 2.četvrtine imao 9:0...Na kraju završilo je 18:6, a golove za KPK postigli su Petar Tedeschi 2,  te Frano Filippi, Vinko Radovanović , Marijan Duhović i vratar Davor Skokandić koji je u toj utakmici upisao 11 obrana (11/29).

Danas ujutro start utakmice sličan sinoćnjem, protiv  Primorja EB u kojem su riječki juniori imali u 2.četvrtini opet za KPK nedostižnih 1:8 . Završilo je 16:3 za suparnika. Marijan Duhović, Marin Šegedin i Petar Tedeschi bili su strijelci za KPK, uz 11 obrana Davora Skokandića (11/23) i 3 obrane Andrije Botice (2/3).

Zadnju utakmicu turnira kapkeši su odigrali večeras … Protiv Jug AO poraz 9:3  uz golove Marijan Duhovića, Petra Tedeschia i Franka Fabrisa.

Polufinalna skupina za Plasman na 'Final 4' PH-e

1.kolo Mornar BS – KPK   18:6 ( 5:0,4:2,4:2,5:2)

2.kolo KPK – Primorje EB 3:16 (1:6, 1:2, 1:3,0:2)

3.kolo Jug AO – KPK 9:3 (2:0,0:1,4:0,3:2)

Za KPK su u Šibeniku igrali:

Davor Skokandić, Marjan Duhović, Vinko Radovanović, Vito Sardelić, Vid Borovina, Marin Šegedin, Frano Filippi, Petar Tedeschi, Danijel Caktaš, Domagoj Čale, Franko Fabris, Andrej Botica

Iz šibenske polufinalne skupine  'Final  4'  izborili su Jug AO i Mornar BS  a iz zadarske Skupine među četiri najbolje momčadi Hrvatske i borbu za titulu idu HAVK Mladost i Jadran Split.