
DUBROVNIK - Nedjelja je dan početka nogometnih natjecanja u našoj županiji. Igraju se prve službene utakmice i to u Kup natjecanju…
Već uobičajeno svojevrstan je to test našim županijskim klubovima pred početak onog drugog službenog natjecanja u 1. i 2.Županijske nogometne lige koje uskoro započinju .
U skupini Pelješac došlo je do jedne promjene domaćinstva. Zbog uređenja travnjaka na Trstenici, dogovorom dvaju klubova županijski prvoligaš Orebić će 'domaćin' ipak biti u Stonu, kraj Solane, na obnovljenom igralištu Batala, gdje će ga dočekati tamo pravi domaćin, županijski drugoligaš SOŠK-u 1919. U Putnikovićima će pak u goste istoimenom županijskom drugoligašu doputovati prvoligaš Grk. Slobodni su i drugoligaši Faraon i Rat.
U skupini Korčula - Lastovo u nedjelju, na Lastovu bi, ako to vremenski uvjeti dozvole, trebali igrati županijski drugoligaš Omladinac i županijski prvoligaš ŠD Smokvica. Slobodni su 3.ligaš BŠK Zmaj, te županijski prvoligaši Hajduk 1932 i Žrnovo.
U skupini Dubrovnik-Župa dubrovačka-Konavle slijedeći su parovi: Konavljanin - Župa dubrovačka, Croatia – Sokol, Slaven - Enkel.Slobodan je 3.ligaš GOŠK Dubrovnik 1919.
Skupina Dolina Neretve igraju Maestral – Gusar , dok se utakmica Jadran LP – Neretva igra u utorak 26.veljače. Slobodni su ONK Metković i Neretvanac
Utakmice 2.kola županijskog Kupa na rasporedu su inače 03.ožujka 2019.g.
Naslovnica: Prošlogodišnji pobjednici Županijskog kupa bili su nogometaši Jadran LP-a
Foto.Ploče Online