
BLATO – Prije točno godinu, 15.listopada 2018.g. objavili smo vijest pod naslovom 'Da zmajevi bolje pušu doveli - Svagušu'...
A danas dakle godinu dana kasnije 'zmajevi' više 'ne pušu' u 'Svagušinom taktu'... Metkovac više nije trener BŠK Zmaj! Odlučila je tako Uprava kluba ,a potvrdio nam je to i sam Svaguša, koji je 'zmajeve' preuzeo u teškom trenutku kada je momčad drmala igračka i rezultatska kriza kada je klub 'tonuo' prema županijskoj ligi i kada je malo tko vjerovao da će se uspjeti sačuvati trećeligaški status. No 46-godišnji Metkovac u listopadu prošle godine prihvatio se posla, posložio momčad i ne samo što su do kraja natjecanja 'crveni' ostali u ligi nego su na kraju bili u sredini ljestvice. U konačnici bili su i druga najuspješnija momčad i najuspješnija gostujuća momčad proljeća. Može se slobodno reći sa je Mario Svaguša puno toga dobrog napravio u BŠK Zmaj i da je bez obzira na nekoliko zadnjih lošijih rezultata njegova smjena i odlazak ipak mnoge - iznenadila!
Čuli smo se i sa Predsjednikom kluba Ivom Gavranićem 'Cucom' koji nam je također potvrdio da Svaguša više nije trener i da su potrazi za novom trenerom. Dodao je da će se klub o razlozima rastanka sa Svagušom i o imenu novog trenera vrlo brzo oglasiti...
Naslovnica: Mario Svaguša - odlazak sa Zlinja nakon točno godinu dana
Snimio: N.Kosović