
BLATO - Nakon tri poraza u nizu korčulanski 'zmajevi' konačno su razveselili svoje navijače i osvojili tri boda.
Početno ispitivanje snaga, a onda vodstvo 'zmajeva' u 11.minuti. Nakon odbijanca gostujuće obrane loptu je prihvatio Ivano Čepo i sa 20-tak metara malo iskosa naciljao donji desni kut vratara Petra Kozine za 1:0.
Do odmora domaći nogometaši mogli su i podebljati vodstvo. U 26.minuti Frank Žanetić je iz dobre prigode pucao, ali je Kozina bio na mjestu. Stopostotnu priliku pak nije iskoristio kapetan i najbolji strijelac Blaćana Jakov Marinović u 26.minuti. Lijep udarac iz okreta, ali je na žalost navijača domaćih lopta umjesto u praznu mrežu završila pored gostujućih vrata.
Početkom nastavka gosti su bili nešto aktivniji. U 54.slobodan udarac Zvonimira Medića završio je preko grede vrata Antonija Brkića, da bi tri minute kasnije iskusni Frane Jerković u najboljoj gostujućoj prilici pucao pored domaćih vrata. Uzvratio je odmah potom Brazilac Gabriel Coutihno odličnim udarcem ali je Kozina još jednom sačuvao svoju mrežu. To mu međutim nije uspjelo u 59.minuti kada je nakon kornera Nemanje Šešlije za 2:0 precizan bio Deni Sardelić. Potom još jedan odlično izveden slobodan udarac Šešlije završio je malo iznad gostujućih vrata. Bio je to i uvod u konačni rezultat utakmice postavljen u 84.ninuti. Duga lopta danas ponajboljeg domaćeg nogometaša Denija Sardelića nakon kojeg je Antonio Mušić finim lobom sa 15-tak matirao istrčalog Kozinu... Mušićev ovosezonski gol 'prvijenac' za konačnih - 3:0.
Nakon 10.kola BŠK Zmaj se nlazi na 7.mjestu ljetsvice 3.HNL-jug sa 14.bodova.
U slijedećem kolu 'zmajevi' gostuju u subotu u Unešiću protiv Zagore.
3.HNL-jug 10.kolo
BŠK ZMAJ 3
NERETVA 0
BLATO - Igralište Zlinje. Gledatelja 300. Sudac Paško Mandić (Bogdanovići-Prgomet). Pomoćnici Pavlinović i Sarić.
Strijelci: 1:0 Čepo (12), 2:0 Sardelić (59), 3:0 Mušić (85)
BŠK ZMAJ: Brkić, Čepo, Coutihno(od 86.Bara), Sardelić, Žanetić, Protić (od 46.Cetinić), Marinović (od 81.Mušić), Šešlija, Čurčić, D.Marić, Bukvašević,
Trener: Ivan Zvonimir Brkić
NERETVA: Kozina, Previšić (od 81.Milan), Rodin, Kuran, Medić, Raguž (od 62.Jurković), Sršen (od 70.Gustin), Jerković, Pehar, Ljubić, Miličević
Trener: -
Tekst: V.Oreb / N.Kosović
Snimio: N.Kosović
Naslovnica: Antonio Mušić, strijelac trećeg gola za BŠK Zmaj




